четвер, 26 грудня 2013 р.

У Житомирі все більше набуває розвитку інклюзивна освіта

     
Інклюзивна освітаЗа даними лікарів у Житомирі проживає більше тисячі дітей з особливими потребами, проте лише кілька десятків з них мають можливість отримувати освіту не вдома, а у школі, разом зі своїми ровесниками. Наскільки важливо сьогодні відстоювати право особливих дітей на освіту детальніше Ілона Бенівська.
У Житомирі все більше набуває розвитку інклюзивна освіта, яка забезпечує безумовне право кожної дитини навчатися в загальноосвітньому закладі за місцем проживання із забезпеченням усіх необхідних для цього умов. Перші ініціативи щодо спільного навчання різних дітей запропонували приватні загальноосвітні навчальні заклади Житомира. Зокрема у школі Сяйво, із понад 200 школярів десята частина – це діти з особливими потребами.
Галина Шостенко – директор Житомирської загальноосвітньої приватної школи
«Природно, що школа забезпечує виконання навчальних стандартів загальноосвітньої школи. Це не спеціалізована школа. Ми хотіли таких дітей захистити, і вирішили, що в кожному класі ми можемо взяти 2-3 дитини з особливими потребами »
Діти з особливими потребами відвідують уроки за розкладом свого класу, а також декілька разів на тиждень мають додаткові індивідуальні уроки з учителем. Реалізовувати такі методики вдається завдяки ентузіазму вчителів, які вірять, що дітям з вадами під силу освоїти усі науки. 
Олена Нечипоренко – вчитель початкових класів

«ми підлаштовуємось під те, що у нас є. звичайний клас і знаходяться діти з особливими потребами, то ми підлаштовуємо їх під клас. Наприклад, якщо у нас іде якась певна тема, знаючи рівень наших дітей, яких з особливими потребами 4 учня, то я до кожного підхожу індивідуально і даю свій об’єм роботи. Наприклад, якщо Аделі важко сприймати, вона майже всю роботу виконує письмово. Якщо математика, то я можу їй пояснити на наочності. Всім іншим розказала, а її беру в методичний куточок і пояснюю їй на наочності»
Доказом успішної реалізації проекту інклюзивної освіти є висновки лікарів.
Людмила Горностай – координатор проекту «Спеціальні освітні потреби»
«приємністю для нас стало те, що за висновками лікарів, дівчинка, яка постійно спілкувалась з психіатром, він відзначив надзвичайно високий рівень її розвитку»
також педагоги переконані, що таких результатів вдалося досягти завдяки прищепленню вихованцям християнських цінностей, але щоб інклюзивна освіта була впроваджена ефективніше – необхідна більш активна громадська позиція соціуму.
Інформація взята з  Житомирська ОДТРК