понеділок, 10 березня 2014 р.

Шевченківський рік у школі "Сяйво"

У 2014 році Україна відзначає 200 - річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.


У березні 2014 році вся світова громадськість відзначає 200-річчя від дня народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка.

Впродовж тижня до відзначення 200-ліття Т.Г.Шевченка, який тривав з 3 до 7 березня, учні школи долучалися до безцінних скарбів творчості митця.
3 березня 2014 року школярі розпочали гортати сторінки життєвого та творчого шляху Тараса Григоровича Шевченка.


Було продемонстровано презентацію з теми "Т.Г. Шевченко – український художник". Учні дізналися, що Шевченко є автором понад тисячі творів образотворчого мистецтва – станкового живопису, монументально-декоративного розпису, графіки, скульптури, він був великим майстром акварелі, олії, пера, офорту, рисунка олівцем. Твори Шевченка-художника досліджено, класифіковано, оцінено не раз. Можна безкінечно сперечатися про академізм, романтизм, гуманізм, реалізм в його творчій манері, але його творіння такі ж безсмертні, як безсмертний народ, що породив великого художника і поета.
Окремими учнями було прочитано напам"ять поезії поета та дівчата 8 класу заспівали пісень на слова Т.Шевченка.Учні 5 класу провели пересувну виставку "Увічнення памяті великого Кобзаря", що демонструвалась по класах школи:


  4 березня відбулася Всеукраїнська мовознавча гра "Соняшник", яка теж була приурочена 200-річчю народження Кобзаря. У грі взяли участь учні 2-9 класів.


"Доля жінки-матері у творчості Шевченка"Так називалася інсценізація двох найвідоміших творів Тараса Шевченка – поем «Катерина» і «Наймичка», яку 7 березня 2014 року підготували до 200-річного ювілею Великого Кобзаря учні 8, 9 та 11 класів. Ролі інтерпретаторів класичних драм, які входять до золотого фонду української літератури, взяли на себе Селіна Ульяна, Харчук Роман, Тюрин Святослав, Юлія Федоренко, Софія Іскоростенська, яких особливо відзначали учасники заходу, та їх однокласники.

Власний вірш присвятила Т.Г.Шевченку Павлюк Лілія, учениця 5 класу.